BOHYNĚ - KNIHY
Opravdu bych uvítala, kdyby jste do Vzkazníčku napsali o knížkách, které znáte, a které stojí za přečtení. Já se sice dost snažím něco sehnat a přečíst, ale znáte to: více hlav.....

Luminar
Kniha Ženy, které běhaly s vlky

Pinkola, Estés Clarissa; Ph.D.: V každé ženě žije mocná síla, naplněná zdravými instinkty, vášnivou tvořivostí a nesmrtelným poznáním. Je to archetyp Divošky, který představuje instinktivní povahu žen. Divoška je ale ohroženým druhem, neboť i když dary nespoutané přírody nám od narození patří, snaha společnosti "zcivilizovat" nás do strnulých rolí utlumila to hluboké a životadárné posleství našich vlastních duší. V knize Ženy, které běhaly s vlky se zabývá dr. Estés mýty, pohádkami a příběhy, z nichž mnohé pocházejí z její vlastní rodiny, s cílem pomoci ženám spojit se znovu s těmi divokými, zdravými a vizionářskými vlastnostmi této instinktivní povahy. V příbězích a komentářích v této pozoruhodné knize nalézáme, zkoumáme, milujeme a pochopíme Divošku a pojmeme ji do své hluboké duše jako něco kouzelného a léčivého.Kniha Kuan Jin

Kuan Jin, bohyně soucitu, je více než tisíc let uctívána v četných asijských zemích. V mahájánovém buddhismu je považována za bódhisattvu, osvícenou bytost, která se plně věnuje osvobození jiných lidí. Kniha nabízí četné možnosti, jak si ji zvolit za průvodkyni a přijímat její láskyplné soucítění. Obsahuje mantry, meditace, mudry a vizualizace k navázání hlubšího kontaktu a 33 barevných akvarelů a fotografické putování po čínském ostrově Putuo Šan, kde má bohyně Kuan Jin své hlavní "sídlo".

Celý článekKniha Ó matko Lakšmí, dej mi dar

Anotace:
Ženské obřadnictví odevždy patřilo k hinduismu právě tak jako rituály kněží – bráhmanů. Přesto donedávna zůstávalo skryto ve vnitřních částech domů nejen před cizinci a nehinduisty, ale – ve svých nejmagičtějších projevech – i před mužskými příslušníky vlastní rodiny. O tom vypráví úvod a poznámkový aparát této knihy. Její hlavní část představuje samy obřady: obětní předpisy, magické verše mantry a doprovodné legendy, vše v nepřikrášleném, syrovém podání, naivním i plném fantazie, tak jak to činí bengálské obětní příručky, z nichž byl překlad pořízen. Nezbytnou součástí ženských obřadů jsou magické obrazce álpany. Jsou stejně důležité jako mluvené slovo a tato kniha je představuje v mnoha podrobnostech a variantách. Jejich podobu i funkci vysvětluje závěrečná studie.

Celý článekKniha Isis a její mysteria

Již více než 6000 let je bohyně Isis uctívána různými formami po celém světě. Lidé ji nazývají Královnou nebes, Matkou přírody, Bohyní lásky, kouzel a léčení. V knize naleznete nejen poučení o tom, jakých podob nabýval Isidin kult v proměnách dějin, ale především řadu rad a postupů, jež vám pomohou uctívat tuto velkou a moudrou bohyni i v současnosti. Díky srozumitelnému výkladu objevíte poselství starých posvátných textů, naučíte se léčivým rituálům a technikám duchovní očisty.

Celý článekKniha Pocta Luně

Magie a mýtus lunárního cyklu
Tato kniha je o pozorování těchto dávných lunárních cyklů, o přiznání jejich místa v našem životě a o tom, jak je lze využít při čarodějnických praktikách ve světě, který na mnoho starých způsobů života zapomněl. Je to svět, v němž mnoho z nás má noční oblohu osvětlenou nažloutlou sodíkovou září, proti níž nebeská tělesa blednou, a v němž svůj život odměřujeme hodinkami a důležitými daty – dokonce i obchody jsou v dnešní době často otevřeny čtyřiadvacet hodin denně.

Celý článekKniha Sestup k Bohyni

Iniciační cesta žen
Návrat k Velké bohyni za účelem obnovení pramenů a ducha ženství je pro moderní ženu jedním z nejdůležitějších kroků na cestě k celosti. Ženy musí znovu objevit a zachránit to, v čem patriarchální řád spatřuje pouze nebezpečnou hrozbu a co nazývá děsivou matkou, dračicí nebo ježibabou.

Celý článekKniha Žena v řeči bystrá

Poezie, zaříkávadla a eseje
Samotná báseň Žena v řeči bystrá zachycuje fascinaci mexickou šamanskou Marií Sabinou a zaříkávadly jakožto důležitým žánrem současné performativní poezie. Dále sbírka obsahuje zaklínadla, vzývání, žalozpěvy, rituální deklamace, básně-cestopisy a témata ovlivněná etnopilitikou, tibetským buddhismem, feminismem a performancí. Pradávná orální tradice, magie a extáze se střetává s novým pojetím síly mluveného slova.

Celý článek


zpět