BOHYNĚ - RITUÁLY A VZÝVÁNÍRituál pro Pallas Athénu - umělecký úspěchPokud je vaše práce víc dekorativní než funkční, můžete vzývat Athénu. Vládne úspěchu ve všech oblastech umělecké tvorby, ať už váš talent spočívá v psaní, sochaření nebo vyšívání.

Tento rituál by měl zapojit vaší uměleckou tvorbu, kvůli které Athénu vyvoláváte, proto si vezměte jeden z nástrojů, který používáte, třeba pero, štětec, nebo jehlu a nit a vytvořte dílko, které Athéně zasvětíte. Napište jí báseň, namalujte obraz vodovkami nebo utkejte gobelínek. Ať děláte cokoli, zvolte si námět spojovaný se samotnou Athénou - např. sovu, olivovník nebo kozu. Nové oblečení je také symbolem Athény, a právě tak dub, nebo možná zobrazíte samotnou bohyni.

Když jste vytvořili své umělecké dílko, zasvěťte jej Athéně těmito slovy: "Athéno, toto je dárek pro tebe. Výměnou mi, prosím, dej talent a úspěch v mé umělecké tvorbě." Umístěte jej tam, kde tvoříte, takže jej při práci uvidíte. Kdykoli cítíte, že vás opouští inspirace nebo dovednost, podívejte se na něj a požádejte Athénu o pomoc.

Převzato z původních stránek Bohyně
Přeloženo z knihy The book of Goddesses, Roni Jay

zpět